1939
1903
1901

Kamienica z pierwszego dziesięciolecia XX wieku.

Z prawej strony, w okresie międzywojennym, mieściła się popularna restauracja Franciszka Płotki. Członka Rady Miasta, właściciela destylarni likierów, mieszczącego się w podwórzu posesji. Franciszek Płotka produkował popularny w Fordonie likier ziołowy „Wyszogrodzianka”. Wraz z restauracją mieścił się tu sklep kolonialny. Kamienica została uszkodzona podczas nalotu niemieckiego 2 września 1939. Po wojnie mieścił się tam sklep z obuwiem. Po lewej stronie w czasach PRL-u mieścił się zakład fryzjerski. Przyjmował tam pan Heniu. Obok był sklep z dywanami, następnie sklep z obuwiem dziecięcym. W latach 90-tych placówkę pod nazwą „Emaus”, wynajął wikary z kościoła św. Mikołaja. Sprzedawano tam dewocjonalia. Końcowy etap działalności handlowej, to sklep prowadzący sprzedaż „ 1001 drobiazgów”. Ostatnie lata przełomu XX i XXI wieku to działalność związana z branżą piekarniczą, firm Krysand i Kokosanka.