1924

Typowa kamienica mieszkalna, ale i tu w dobrych czasach dla miejscowego handlu jedno z mieszkań na parterze przerobiono na sklep.

Budynek powstał pod koniec XIX w. i w części głównej miał cztery mieszkania. Jedno z nich na parterze zamieniono na sklep. Po wojnie mieścił się tam warzywniak pana Wilka, a od lat 60. – sklep monopolowy. Działał jeszcze na początku XXIw.

Mieszkały tu m.in. rodziny Siczko, Urbańscy. Pan Siczko miał własną łódkę i brał udział w poszukiwaniach osób, które utonęły w Wiśle.

Obecnie w lokalu po sklepie monopolowym mieści się siedziba Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu.